top of page

Народна іграшка

Без имени-1.png

Витворами народних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва здавна були іграшки. Їх виготовляли з природних матеріалів — горіхів, моху, трави, качанів капусти, кукурудзи, навіть із тіста або сиру. Найчастіше застосовували дерево і глину.

На Полтавщині набули поширення керамічні іграшки, на Гуцульщині — дерев’яні, на Поліссі — солом’яні, а в Карпатах — навіть незвичайні їстівні «коники» та «баранці», зроблені з сиру.

Подумай, чому саме такі матеріали використовували майстри. 

Якорь 2

ДЕРЖАВНИЙ МУЗЕЙ ІГРАШКИ

Державний музей іграшки, що розташований у Києві, розповідає про історію промислової іграшки, українські народні іграшки та демонструє авторські роботи.
Колекція музею поповнювалася протягом 70 років, її розміри досягли 
15 тисяч експонатів. У музеї іграшки діють три постійні виставки. Перша — «Іс-торія іграшки», друга — «Українська народна іграшка». Третя експозиція — це експонати, які абсолютно відрізняються від промислових та народних іграшок, в основному це авторські роботи.

Це цікаво

image_5bfd40a8385aa0.59778881.jpg
учебник с лупой.png

Досліди історію виникнення народних іграшок у різних країнах. Порівняй їх  з українськими народними іграшками. 

Коли довго працюєш за комп'ютером, треба відпочити.

Встань            Потягнися        Зроби розминку          Увімкни музику та уяви , якими іграшками грали твої діусь та бабуся

Muzyka_dlya_risovaniya_-_3_(xMusic.me).m

Створи  або намалюй іграшку у народному стилі

111.png

До зустрічі наступного разу

Якорь 1

Майстри використовували ті матеріали, яких було багато в даній місцевості. Наприклад: на Полтавщіні  було багато глини, тому іграшки ліпили, на Гуцульщіні - багато лісу, тому використовували деревину. А ще в Карпатах випасали кіз та овець, тому сирні іграшки з'явилися саме там. 

bottom of page