top of page
5 клас
Завдання розроблено
за підручником
Мистецтво (інтегрований курс), 5 кл.
Л. М. Масол.
Автори завдань:
Гречана О.І., Вербинська І.М.
Адреса для зворотнього зв'язку:
У КРАЇНІ ШТРИХІВ
Поглянь, як змінюється враження від старовинної пляшечки для ліків , залежно від того, якими графічними засобами її зображено.
Лінії, штрихи, плями, крапки можуть створити будь-який образ, передати особливості поверхні. Для цього треба правильно обрати напрямок руху та густоту нашарування цих графічних засобів.
Тренувальна вправа. Спробуй зобразити будь-який предмет різними графічими засобами
Коли довго працюєш за комп'ютером, треба відпочити.
Встань Потягнися Зроби розминку Увімкни музику, закрий очі, та відпочинь
Valeriy+Kikta+Ornament+1_muzlishko.ru.mp
Існує цікавий вид графіки - гравюра, у якому ти можеш не тільки побачити, а , навить, відчути пальцями лінії та штрихи, які прорізані на деревині або лінолеумі гострим різцем. Гравюри на дереві часто прикрашають стіни кімнат. Але не завжди....
Поглянь на гравюри сучасних художників: Афтин Ша, Ольги Езової-Денисової, Андреа Лаурен та зроби висновок, як за допомогою заготовок-гравюр виконують чорно-білу та кольорову графіку. Визнач, на якому етапі художниками знадобляться різці та валік з фарбою.
Якорь 1
Намалюй дерева графічними засобами, створи навколо них пейзаж. Для роботи можеш використовувати чорну кулькову ручку або чорний фломастер.
Пригадай правила композиції. Чому перший малюнок невдалий?
На лівому рисунку тин ніби перегородив половину зображення, а доріжка занадто пряма, тому не цікава, вона швидко виводить глядача за край картини. Краще виглядає доріжка, яка "петляє рисунком" показуючи глядачу красоту пейзажу.
Ознайомся, як можна створити графічну композицію (гратографію) у підручнику на сторінці 84-85
Бажаємо успіхів!
Якорь 2
Художник - гравер готує поверхню для створення гравюри: ліноліум, деревина, камінь тощо. Промальовує та вирізує, за допомогою різців, зображення: робить глибшими ті частини, які повинні лишатися білими. За допомогою валіка наность на незрізані частини фарбу, притискає аркуш, на якому утворюються відбиток у дзеркальному положенні. Якщо створюють кольорову гравюру - роблять кілька окремих заготовок та відтискають їх окремо, як на останньому зразку.
bottom of page